wnętrza

Czarne wnętrze

Żoliborz Artystyczny

Projekt mieszkania na warszawskim Artystycznym Żoliborzu jest ciekawy przykładem realizacji mieszkania dla nowoczesnego, wielkomiejskiego singla.

Zgodnie z wytycznymi Klienta stylistyka wnętrz podporządkowana została ciemnym kolorom oraz naturalnym i szlachetnym materiałom takim jak drewno oraz surowy beton. Efekt końcowy miał doprowadzić do stworzenia przestrzeni, która można nazwać spotykanym niekiedy terminem „mancave” – czyli przestrzeni dla nowoczesnego faceta.

SLAB studio architektoniczne architektura wnetrz projekt zoliborz artystyczny czarne wnetrze 13

Klimat wnętrza uzupełniony został delikatnymi, industrialnymi akcentami w postaci charakterystycznych opraw oświetleniowych a aby nadać wykończeniu prestiżu zastosowane zostały okładziny z ciemnych płyt marmurowych z wyraźnym żyłkowaniem. Całość kompozycji zaprojektowana została tak aby uzyskać wrażenie ciepłego i kameralnego wnętrza. Istotną kwestią był również fakt, że Klient lubi ciekawą, nowoczesną sztukę – stąd wykorzystanie przestrzeni holu na mini galerię sztuki z wyrazistymi, nowoczesnymi obrazami.

W projekcie uwzględniona została również kwestia stworzenia miejsca pracy zdalnej dla Klienta poprzez wygospodarowanie przestrzeni biurowej w sypialni.

W układzie funkcjonalnym mieszkania wprowadzona została również bardzo ważna zmiana. Przestrzeń pierwotnie przeznaczona na szafę w zabudowie została wydzielona oraz zaaranżowana jako garderoba. Co więcej, dzięki przeniesieniu do wspomnianej garderoby zajmującej dużo miejsca pralki udało się uzyskać dużo więcej miejsca w łazience na czym bardzo zależało Klientowi.

Projekt znajduje się w trakcie realizacji.

Projekt: 2020  Powierzchnia: 52m2

SLAB studio architektoniczne architektura wnetrz projekt zoliborz artystyczny czarne wnetrze 4

Galeria projektu

zobacz więcej