wnętrza

Apartament gracza

wiślany klif

Projekt mieszkania w Warszawie zakładał stworzenie przestrzeni, na którą składają się dwa niezależne od siebie światy.
Pierwszym ze światów jest obszerny gabinet zaprojektowany w 100% pod potrzeby i gusta Klienta, dla którego przestrzeń, w której będzie przebywać ma napędzać go do twórczego wysiłku. Nie mniej ważna była również kwestia multifunkcyjności gabinetu – pełni on zarówno funkcję miejsca pracy, realizacji swoich hobby oraz rozrywki.
Motyw przewodni w architekturze gabinetu stanowi stylistyka loftowa, którą składają się między innymi elementy ceglane, stalowe konstrukcje półek i zabudów oraz dużo drewnianych akcentów. Loftowy klimat połączony został z motywami związanymi z szeroko pojętą branżą gier komputerowych, wykorzystując jednocześnie bardzo charakterystyczne motywy z niesamowicie popularnej gry Cyberpunk 2077.

SLAB studio architektoniczne architektura wnetrz projekt wislany klif apartament gracza 2
Drugi ze światów to strefa dzienna, w której postawiliśmy przede wszystkim na bardzo klasyczny design zaprojektowany we współczesnej formie. Sercem przestrzeni dziennej jest strefa kuchni, która musiała być przede wszystkim jak najbardziej pojemna, praktyczna i ergonomiczna, a jednocześnie zajmująca jak najmniej miejsca w mieszkaniu. Między innymi dlatego podjęta została decyzja o połączeniu wyspy kuchennej oraz stołu jadalnianego. Dzięki temu uwolniona została dodatkowa przestrzeń w salonie, gdzie zamiast tradycyjnej sofy zastosowaliśmy wygodne fotele w stylistyce retro. Pozwala to na większą elastyczność w codziennym użytkowaniu i aranżacji – salon pełni tu również funkcję miejsca do czytania. A co za tym idzie, zastosowane zostały również kinkiety ścienne z możliwością regulacji, umożliwiające komfortową lekturę.
Klasyczny design wnętrza uzupełniony jest ciepłą kolorystyką w odcieniach brązu oraz charakterystycznej, butelkowej zieleni, będącej motywem przewodnim w strefie dziennej. Na podłogach zastosowaliśmy naturalne drewno ułożone w formie jodełki francuskiej, a dla zrównoważenia ciepłych tonów na niektórych ze ścian użyte zostały tynki strukturalne w formie betonu architektonicznego.

Projekt znajduje się w trakcie realizacji.

Projekt: 2021  Powierzchnia: 60m2

SLAB studio architektoniczne architektura wnetrz projekt wislany klif apartament gracza 13

Galeria projektu

zobacz więcej