wnętrza

Jasne wnętrze

Patio House

W trakcie projektowania wnętrza rezydencji Patio House w sąsiedztwie Kampinosu Parku Narodowego jednym z głównych założeń było uzyskanie jak najbardziej spójnego połączenia pomiędzy designem bryły budynku a tym co
znajduje się w jego środku. Bardzo istotnym wymaganiem było również uzyskanie
przestrzeni, które dzięki użytej kolorystyce i materiałom będą jak najbardziej
jasne, stonowane ale jednocześnie ciepłe i przyjemne w odbiorze dla
mieszkańców. Co za  tym idzie, wszystkie pomieszczenia podporządkowane są trzem podstawowym odcieniom i materiałom, w oparciu o które zaprojektowane zostały również elewacje budynku.

SLAB studio architektoniczne architektura wnetrz projekt patio house jasne wnetrze 21

Na wspomnianą kompozycję składa się biały, gładki tynk, który dominuje na ścianach i sufitach pomagając dobrze rozświetlić pomieszczenia, rozpraszając wpadające do nich światło dzienne. Kolejną składową są elementy drewniane w postaci podłóg z naturalnej deski, drewniane meble oraz różnego rodzaju elementy stolarskie – stoły, krzesła, blaty itp. Trzecią i finalną składową jest szara ceramika, która występuje w Patio House przede wszystkim w formie wykończenia posadzek wielkoformatową płytką gresową z charakterystycznym żyłkowaniem. Motyw ten pojawia się również na ścianach niektórych pomieszczeń, np.: w łazienkach i na ścianach wydzielających strefę otwartej kuchni.

Tym trzem naturalnym, ziemistym kolorom podporządkowane są również wszystkie elementy dekoracyjne we wnętrzach – począwszy od poduszek oraz innych tekstyliów, przez drobne detale takie jak wazony, zastawy stołowe czy wyposażenie kuchni, na obrazach na ścianach skończywszy.

Projekt w  trakcie realizacji

Projekt: 2022  Powierzchnia: 330m2

SLAB studio architektoniczne architektura wnetrz projekt patio house jasne wnetrze 16

Galeria projektu

zobacz więcej