wnętrza

Kolor granatowy we wnętrzach

Kościerzyna

Mieszkanie w Kościerzynie zostało zaprojektowane dla młodego małżeństwa, któremu zależało na stworzeniu przestrzeni bazującej na wyraźnych kontrastach między kolorami. W związku z tym w projekcie mieszkania sąsiadują ze sobą płaszczyzny, faktury i materiały o skrajnie różnych kolorach, w przypadku których odwróciliśmy typowe zasady takich kompozycji. W naszym projekcie elementy ciemne dominują na sufitach natomiast jasne na podłogach. W strefie dziennej jasne
ściany salonu kontrastują z ciemnogranatową zabudową kuchenną, która zaprojektowana została w taki sposób aby sprawiać wrażenie eleganckiego umeblowania salonu a nie typowej kuchni. Jako że Inwestorzy należeli do osób

odważnych pod kątem designu mogliśmy zaproponować kilka nieszablonowych rozwiązań.

SLAB studio architektoniczne architektura wnetrz projekt koscierzyna kolor granatowy we wnetrzach 9

Łazienka, będąca oczkiem w głowie Inwestora, zaprojektowana została tak aby tworzyć przyjemny, ciepły i romantyczny klimat zachęcający do długich kąpieli. Zastosowaliśmy w niej czarny, napinany sufit, w którym przy pomocy umieszczonego nad nim panela LED oraz szklanym szpilkom, uzyskaliśmy efekt rozgwieżdżonego nieba. Z tak wykończonym sufitem idealnie współgra zarówno złoty dekor na ścianach i czarne płyty marmurowe a całość skąpana jest w ciepłym oświetleniu o żółtej barwie. Aby nie zepsuć niczym takiego efektu, pralka znajdująca się w łazience ukryta została w zabudowie z roletą tworząc tym samym integralną część wystroju wnętrza.

Oczkiem w głowie Inwestorki była natomiast sypialnia, w której wygospodarowane zostało dużo powierzchni do przechowywania ze względu na brak garderoby w mieszkaniu. Aby optycznie powiększyć przestrzeń w zabudowach meblowych użyte zostały lustrzane fronty. W sypialni znajduje się również bardzo dużo miejsca na książki, które aby nie zdominować przestrzeni są w większości ukryte za zabudową znajdującą się nad łóżkiem. Ciekawym motywem jest również miękki materiałowy zagłówek będący integralną częścią ściany za łóżkiem. Całości kompozycji dopełnia czarna ściana, na której znajduje się telewizor co ma na celu wyciągnięcie głębi kolorów podczas oglądania filmów.

Wartym uwagi elementem projektu jest również multifunkcyjna zabudowa w holu. Jest ona jednocześnie szafką na buty, ubrania sezonowe jak również stacją dokującą dla odkurzacza oraz miejscem na przechowywanie. W zabudowie pojawia się również obecny w wielu innych miejscach motyw koloru granatowego.

Projekt zrealizowany – oczekuje na sesję fotograficzną.

Projekt: 2019  Powierzchnia: 60m2

SLAB studio architektoniczne architektura wnetrz projekt koscierzyna kolor granatowy we wnetrzach 3

Galeria projektu

zobacz więcej