wnętrza

Nowoczesna stodoła

Campo Resort

Projekt wnętrz sześciu budynków rekreacyjnych w Zieleńcu na Dolnym Śląsku zakładał stworzenie przestrzeni będącej naturalną kontynuacją architektury obiektów Campo Resort. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby tworzyć ze stylistyką budynków spójną, nierozerwalną całość, którą łączy się ze sobą i przenika dzięki rozległym przeszkleniom w ścianach szczytowych.
Punktem wyjścia była paleta kolorów pokrywająca się z tymi, które znajdują się na elewacjach domów – czerń oraz brąz w postaci elementów o fakturze drewna. Uzupełniona została jasnymi płaszczyznami w różnych formach – tynkami, płytkami i tapetami. We wszystkich pomieszczeniach przewija się również wspólny dla wszystkich pomieszczeń, charakterystyczny motyw koloru zielonego. Objawia się on między innymi w postaci frontów meblowych, płytek ceramicznych, meblach czy elementach dekoracyjnych takich jak na przykład poduszki.

SLAB studio architektoniczne architektura wnetrz projekt campo resort nowoczesna stodola 14
Wnętrza strefy dziennej zaprojektowane zostały w taki sposób, aby jak najlepiej oddać ciepły, domowy klimat i stworzyć przestrzeń, w której goście poczują się jak u siebie. Sypialnie na poddaszu, wykorzystując paletę wspomnianych wcześniej środków, wyróżniają się bardziej nowoczesnym i odważnym wystrojem. Przejawia się to między innymi w formie wykorzystanych w obu pomieszczeniach łóżkach. Zaprojektowane są one tak aby sprawiać wrażenie lewitowania nad posadzką, co podkreślone jest jeszcze ambientowym podświetleniem.
Łazienki natomiast to kontynuacja spokojnego, ciepłego klimatu wnętrz strefy dziennej. Jasne płytki z motywem lastriko skomponowane zostały razem z ceramiką o kolorze i fakturze drewna. Całość uzupełniona jest występującym we wszystkich przestrzeniach domów, motywem zielonych płytek ceramicznych.

Projekt znajduje się w trakcie realizacji.

Projekt: 2021  Powierzchnia: 300m2

SLAB studio architektoniczne architektura wnetrz projekt campo resort nowoczesna stodola 5

Galeria projektu

zobacz więcej