architektura

Klasyczny Modernizm

Pure House

Pure House to projekt domu na leśnej działce w jednej z podwarszawskich miejscowości określanych jako miasto-ogród.

Głównym źródłem inspiracji dla architektury budynku był klasyczny, międzywojenny modernizm. Jest to jeden z charakterystycznych elementów okolicznej zabudowy, a co za tym idzie, taki wybór pozwoli na harmonijne wpasowanie się nowej architektury w zastaną przestrzeń.

Pure House przyjął czystą, kubiczną formę z wyrazistym, narożnym nadwieszeniem piętra nad łukowo poprowadzonym podcięciem narożnika parteru. Nadaje to zwartej bryle dynamiki oraz nakierowuje wzrok na główne wejście do budynku.

Elewacja ogrodowa to natomiast liczne przeszklenia w pomieszczeniach mieszkalnych na piętrze oraz duże panoramiczne okno w strefie dziennej na parterze. W połączeniu z wpełni szklanymi balustradami zapewnia to niczym niezakłócony widok na gęsto zadrzewioną działkę.

SLAB studio architektoniczne architektura projekt pure house klasyczny modernizm 1
Na materiały wykończeniowe budynku składają się zaledwie trzy elementy: gładki, biały tynk, szkło oraz surowy beton, który zastosowany został jako okładzina cokołu domu. Pure House to idealne połączenie elegancji klasycznych form modernizmu, funkcjonalności i nowoczesnego designu.

Projekt: 2024  Powierzchnia: 211m2

SLAB studio architektoniczne architektura projekt pure house klasyczny modernizm 4