architektura

Nowoczesna stodoła

Niestodoła

Projekt „Niestodoły” powstał w oparciu o niesamowicie precyzyjne wytyczne od Klientów dotyczące układu funkcjonalnego domu, jego metrażu, technologii budowy, wyposażenia technicznego itd. Podczas konsultacji z Klientami, jeszcze na etapie rozmów przed projektem koncepcyjnym określone były precyzyjnie nawet takie informacje jak konkretna wysokość okien w całym domu.

Na drugim końcu skali znalazły się natomiast wymagania dotyczące bryły budynku. Miała być prostą, bardzo uspokojoną, klasyczną bryłą domu z dwuspadowym dachem.

Mając taki zestaw wytycznych przygotowaliśmy projekt, który wyraźnie wpisuje się w popularny trend tzw. nowoczesnych stodół, ale który z racji wymagań
Klientów, nie stara się bardzo mocno krzyczeć, że taką stodołą właśnie jest.

SLAB studio architektoniczne architektura projekt niestodola nowoczesna stodola 8

Główna bryła domu to klasyczny prostopadłościan przekryty dwuspadowym dachem, z którego wydzielona została niższa bryła garażu przechodząca jednocześnie płynnie w formę zadaszenia nad głównym wejściem do domu.

Od strony ogrodu, wzrok przykuwa charakterystyczna biała rama, które pełni dwie istotne funkcje. Jest jednocześnie stałym zadaszeniem nad głównym tarasem, a na poziomie poddasza pełni funkcję balkonu dla głównej sypialni. Całość kompozycji przestrzennej uzupełniona jest jeszcze o lekką drewnianą pergolę, będącą wizualną kontynuacją ramy wystającej poza obrys głównej bryły domu.

Na elewacjach Niestodoły dominują dwa materiały. Parter podkreślony jest ponadczasową okładziną z ciemnej cegły, a reszta płaszczyzn wykończona jest przy użyciu białego tynku silikonowego. Miłym dla oka detalem, wizualnie podkreślającym horyzontalny układ budynku, jest biegnąca wokół całego parteru listwa boniująca. Pozostałe materiały, który pojawiają się na elewacja to szkło balustrad oraz antracyt obróbek blacharskich i pokrycia dachowego.

Projekt w trakcie realizacji

Projekt: 2021  Powierzchnia: 224m2

SLAB studio architektoniczne architektura projekt niestodola nowoczesna stodola 9

Galeria projektu

zobacz więcej