architektura

Hotel w Szczyrku

Projekt renowacji hotelu “Włókniarz” powstał jako kompleksowa analiza możliwości gruntownej przebudowy, nadbudowy, rozbudowy i kompletnego remontu istniejącego budynku nieczynnego hotelu w Szczyrku i jego ponownej reaktywacji jako pełnoprawny, nowoczesny obiekt hotelowy.

Nowa bryła budynku w 100% zachowuje istniejący układ urbanistyczny oraz wszystkie, znakomicie przemyślane otwarcia widokowe “Włókniarza”. Z niemal wszystkich apartamentów roztacza się widok na Skrzyczne i inne okoliczne szczyty.

SLAB studio architektoniczne architektura projekt hotel w szczyrku 4

Bryła istniejącego budynku uzupełniona została o “drugą skórę” przeszklonych loggi z przesuwnymi, ażurowymi panelami regulującymi dostęp światła słonecznego – jest to o tyle istotne, że budynek ma pełną południową ekspozycję.

Istniejący, nieużytkowy dziedziniec zaprojektowany został jako zielone wzgórze otwarte dla gości, z którego zbocza wycięty został taras hotelowej restauracji. W dziedziniec wschodni wkomponowana natomiast została modularna sala konferencyjna na 600 osób.

Środkowe skrzydło budynku zwieńczone zostało przeszklonym lounge barem z panoramicznym widokiem na cały Beskid Śląski oraz basenem z częścią SPA.

Projekt: 2018  Powierzchnia: 10 600m2

SLAB studio architektoniczne architektura projekt hotel w szczyrku 3