architektura

flat house

Flat House to projekt nowoczesnego domu zlokalizowanego pod Warszawą. Punktem wyjścia były trzy główne założenia wymagane przez Inwestorów: dom miał być parterowy, minimalistyczny w formie oraz jak najbardziej otwarty na południe.

Aby spełnić powyższe warunki, zaprojektowany został na nietypowym planie zbliżonym do litery „F”. Pozwoliło to idealnie wystrefować funkcje budynku. Idąc od frontu, przechodzimy liniowo przez strefę wejściowo – garażową, następnie przez centralną strefę dzienną. Następnie mijamy kolejno strefę półprywatną z gabinetem, a dopiero na końcu budynku, w jego wschodnim skrzydle trafiamy do strefy prywatnej z sypialniami.

Flat House przyjął formę horyzontalnego prostopadłościanu z charakterystyczną nadbudową w centralnej części wprowadzającej ciekawą tektonikę brył. Dom zaprojektowany został tak, że jego dwa główne skrzydła otwierają się na południe i zachód oraz tworzą ramy dla rozległego tarasu oraz eleganckiego, łukowego zadaszenia nad nim.

Elewacje Flat House zaprojektowane są w monochromatycznej tonacji. Dominuje surowa biel, która od strony ogrodu urozmaicona jest panelami ze spieków kwarcowych oraz szarością desek tarasowych. Cała bryła domu opasana jest również pojedynczą linią boniowania, jeszcze mocniej podkreślającą horyzontalny charakter architektury budynku.

Projekt w trakcie realizacji

Projekt: 2021  Powierzchnia: 210m2

Galeria projektu

zobacz więcej