architektura

Biała nowoczesna stodoła

DwuDom

DwuDom to projekt nowoczesnej stodoły na Dolnym Śląsku w okolicach Wrocławia. Punktem wyjścia dla prac projektowych była wąska działka o trudnej ekspozycji względem stron świata.

Powyższe sprawiło, że DwuDom przyjął formę składającą się z kompozycji dwóch prostych, minimalistycznych brył – prostopadłościennego, modernistycznego parteru oraz piętra w postaci klasycznej, nowoczesnej stodoły z dwuspadowym dachem.

Kondygnacja parteru charakteryzuje się dużą ilością podcieni pełniących zróżnicowane funkcje –  tarasu, strefy wejściowej oraz zielonego patio. Dodatkowo jedna z niemal w całości przeszklonych ścian parteru uskokowo cofa się w głąb budynku aby wpuścić do strefy dziennej jak najwięcej światła od południa i zachodu.

Natomiast zwarta bryła piętra urozmaicona jest jedynie wyraźnym cofnięciem elewacji doświetlającym strefę komunikacji oraz bardzo delikatnym detalem aluminiowych opasek okiennych.

SLAB studio architektoniczne architektura projekt dwu dom klasyczny modernizm biala nowoczesna stodola 1

Na elewacjach DwuDomu dominuje biały, zacierany na gładko tynk, uzupełniony czernią stolarki okiennej oraz grafitowymi okładzinami ze spieków kwarcowych. Całości dopełnia w pełni biały dach, który w jeszcze większym stopniu podkreśla minimalistyczny charakter domu.

Projekt: 2023  Powierzchnia: 300m2

SLAB studio architektoniczne architektura projekt dwu dom klasyczny modernizm biala nowoczesna stodola 5

Galeria projektu

zobacz więcej