architektura

Nowoczesny dom w mieście

Dom z uskokiem

Dom z Uskokiem to projekt nowoczesnego domu zlokalizowanego w Warszawie. Bryła budynku zaprojektowana została w taki sposób, aby łączyć ze sobą minimalizm, wysoką funkcjonalność oraz zapewniać mieszkańcom prywatność.

Na architekturę budynku składa się kompozycja białych, prostopadłościennych brył. W kilku miejscach jest ona przełamana, tworząc wnęki i podcienie, z których każde spełnia inną rolę. Jedno staje się tarasem, inne zadaszoną strefą wejściową, a jeszcze inne zielonym patio.

Ze względu na lokalizację w stosunkowo gęstej zabudowie jednorodzinnej, jednym z głównych założeń było zapewnienie mieszkańcom maksimum prywatności. Wspomniana wcześniej tektonika brył, w połączeniu z przemyślaną lokalizacją okien, zapewniają bezproblemowe spełnienie tego warunku.

SLAB studio architektoniczne architektura projekt dom z uskokiem nowoczesny dom w miescie 1

Minimalistyczna, biała elewacja domu urozmaicona jest motywem drewnianego ryflowania występującym we wszystkich podcieniach oraz ażurowymi przegrodami z białej cegły. Dodają one budynkowi lekkości i ciekawego detalu.

Dom z Uskokiem to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie nowoczesną architekturę, ale również chcą zachować pełną prywatność.

Projekt: 2023 Powierzchnia: 240 m2

SLAB studio architektoniczne architektura projekt dom z uskokiem nowoczesny dom w miescie 4

Galeria projektu

zobacz więcej