architektura

Dom z parawanem

Projekt Domu z Parawanem jest wynikiem szczegółowej analizy miejsca inwestycji oraz wymagań i potrzeb Inwestorów odpowiednio ubranych w język eleganckiej, modernistycznej architektury.

Dom powstał na wąskiej działce w sąsiadującym z Łodzią Ksawerowie, co na wstępie zdefiniowało jego podłużny układ funkcjonalny na osi północ-południe. Powstały w ten sposób prostopadłościan podzielony został na trzy strefy: strefę techniczno-gospodarczą z garażem, strefę dzienną z salonem oraz strefę nocną z sypialniami. Powstałe w ten sposób bryły przesunięte zostały względem siebie tworząc wnęki na tarasy oraz strefę wejściową do domu. Tektoniki dodaje również podwyższona względem pozostałych strefa dzienna.

SLAB studio architektoniczne architektura projekt dom z parawanem 2

Bardzo istotnym aspektem był również fakt, że dom znajduje się przy stosunkowo ruchliwej ulicy, od której Inwestorzy chcieli się odseparować. W wyniku czego pojawił się pomysł “parawanu” z ustawionych pod kątem drewnianych paneli dających Inwestorom maksimum prywatności w trakcie przebywania na tarasach domu a jednocześnie wpuszczających światło i separujących od zgiełku ulicy.

Bryła domu utrzymana jest w minimalistycznej stylistyce z dominacją bieli równoważoną okładziną z czarnej ceramiki oraz ocieplaną drewnianymi akcentami ażurowego zadaszenia tarasu oraz drewnianych żyletek.

Projekt uzyskał pozwolenie na budowę i znajduje się w trakcie realizacji.

Projekt: 2019  Powierzchnia: 175m2

SLAB studio architektoniczne architektura projekt dom z parawanem 6