architektura

Dom z parawanem

Projekt Domu z Parawanem jest wynikiem szczegółowej analizy miejsca inwestycji oraz wymagań i potrzeb Inwestorów odpowiednio ubranych w język eleganckiej, modernistycznej architektury.

Dom powstał na wąskiej działce w sąsiadującym z Łodzią Ksawerowie, co na wstępie zdefiniowało jego podłużny układ funkcjonalny na osi północ-południe. Powstały w ten sposób prostopadłościan podzielony został na trzy strefy: strefę techniczno-gospodarczą z garażem, strefę dzienną z salonem oraz strefę nocną z sypialniami. Powstałe w ten sposób bryły przesunięte zostały względem siebie tworząc wnęki na tarasy oraz strefę wejściową do domu. Tektoniki dodaje również podwyższona względem pozostałych strefa dzienna.

Bardzo istotnym aspektem był również fakt, że dom znajduje się przy stosunkowo ruchliwej ulicy, od której Inwestorzy chcieli się odseparować. W wyniku czego pojawił się pomysł “parawanu” z ustawionych pod kątem drewnianych paneli dających Inwestorom maksimum prywatności w trakcie przebywania na tarasach domu a jednocześnie wpuszczających światło i separujących od zgiełku ulicy.

Bryła domu utrzymana jest w minimalistycznej stylistyce z dominacją bieli równoważoną okładziną z czarnej ceramiki oraz ocieplaną drewnianymi akcentami ażurowego zadaszenia tarasu oraz drewnianych żyletek.

Projekt uzyskał pozwolenie na budowę i znajduje się w trakcie realizacji.

Projekt: 2019  Powierzchnia: 175m2