architektura

Dom nad jeziorem

Dom z dziedzincem

Koncepcja domu powstała jako alternatywne rozwiązanie do znajdującego się również na stronie Domu Horyzontalnego. Tym razem wszystkie pomieszczenia mieszkalne umieszczone zostały na jednym poziomie w trzech skrzydłach otaczających główny dziedziniec domu.

Skrzydło zachodnie to strefa wejściowa oraz pomieszczenia dodatkowe takie jak gabient, pokój gościnny oraz “mieszkanie” najstarszego syna Inwestorów. Skrzydło południowe to serce domu z salonem, kuchnią i jadalnią. W całości przeszklone zapewnia niczym niezakłócone widoki na Jezioro Goczałkowickie oraz resztę otaczającej przyrody. Natomiast skrzydło wschodnie to prywatna strefa mieszkańców z sypialniami i łazienkami.

SLAB studio architektoniczne architektura projekt dom z dziedzincem dom nad jeziorem 4

Cokół budynku znajdujący się w większości pod ziemią mieści w sobie niezbędne pomieszczenia techniczne oraz garaż przeznaczony na różnego rodzaju zabawki w rodzaju quadów, skuterów etc.

Południowy dziedziniec spaja cały dom, nadaje mu przyjemny, ciepły charakter oraz stanowi idealnie miejsce do spędzania czasu z rodziną w słoneczne dni.

Projekt: 2015  Powierzchnia: 285m2

SLAB studio architektoniczne architektura projekt dom z dziedzincem dom nad jeziorem 2