architektura

Biała nowoczesna stodoła

Dom L

Jednym z głównych czynników mających wpływ na projekt domu “L” było wymaganie funkcjonalne Inwestorów – wszystkie pomieszczenia miały znajdować się na parterze. Dom zaprojektowany został na planie litery “L” co umożliwiło czyste i wygodne strefowanie jego funkcji. Skrzydło północne zajęła strefa dzienna z salonem, kuchnią, jadalnią oraz antresolą, natomiast skrzydło północno-zachodnie przeznaczone zostało na pomieszczenia prywatne mieszkańców. Strefowanie przechodzi tam począwszy od gabinetu poprzez sypialnie i łazienkę dzieci po wyraźnie odseparowaną strefę prywatną Inwestorów.

SLAB studio architektoniczne architektura projekt dom l biala nowoczesna stodola 10

Zapisy MPZP oraz upodobania Inwestorów sprawiły, że bryła domu przyjęła elegancką i klasyczną formę “nowoczesnej stodoły”. Całość przekryta jest dwuspadowym dachem pokrytym płaską dachówką ceramiczną, natomiast bryła budynku to nowoczesna biel urozmaicona ciepłą okładziną ceramiczną.

Klasyczna bryła domu znakomicie doświetlona jest przez liczne przeszklenia, w tym 8 metrowej szerokości panoramiczne okno w salonie. Rytmiczne podziały na elewacji podkreślone zostały delikatnymi listwami w grubości elewacji dającymi ciekawe efekty światłocieniowe na budynku.

Projekt zrealizowany.

Projekt: 2017  Powierzchnia: 325m2

SLAB studio architektoniczne architektura projekt dom l biala nowoczesna stodola 7

Galeria projektu

zobacz więcej