architektura

Dom nad jeziorem

Dom Horyzontalny

Czynnikiem, który w największym stopniu ukształtował poniższy projekt jest jego wyjątkowa lokalizacja. Dom położony jest na szczycie niewielkiego wzgórza nad brzegiem Jeziora Goczałkowickiego. Rozpościera się stamtąd przepiękny widok na jezioro, okoliczne wzgórza oraz panoramę Beskidów. W takich okolicznościach postawiłem sobie za cel zapewnienie tego pięknego widoku wszystkim mieszkańcom domu bez względu na to w jakim jego miejscu się znajdują. W wyniku tego bryła budynku stała się ramą kadrującą otaczający krajobraz widoczny z niemal każdego pomieszczenia.

SLAB studio architektoniczne architektura projekt dom horyzontalny dom nad jeziorem 3

Projekt podporządkowany jest klasycznej, modernistycznej estetyce. Prostopadłościenne, horyzontalne bryły o dynamicznym układzie oraz połączenie trzech szlachetnych materiałów – białego tynku, ciemnego drewna oraz szkła – decydują o jego wyjątkowym, eleganckim charakterze.

Układ funkcjonalno-przestrzenny podzielony jest na trzy główne strefy. Cokół to garaże oraz pomieszczenia techniczne, parter to strefa dzienna, tarasy, pergole oraz dziedziniec, piętro zarezerwowane jest dla prywatnych pomieszczeń mieszkańców.

Projekt: 2014/2015  Powierzchnia: 320m2

SLAB studio architektoniczne architektura projekt dom horyzontalny dom nad jeziorem 1